TED Okulları "Lozan Barış Antlaşması" Kompozisyon ve Karikatür Yarışması

Yarışmada dereceye giren öğrenciler 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 10.30'da Pembe Köşk'te Özden Toker ile buluşup  Pembe Köşk ziyaretinden sonra Yemek Odasında, Atatürk ve İsmet İnönü'nün yemek yediği masada Özden Toker ile bir öğlen yemeği yediler  ve daha sonra  saat 14.00'de TED Üniversitesi'nin düzenlediği " Sevr'den Lozan'a " konulu panele katılıp orada ödüllerini aldıar.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı  kutluyoruz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize de Lozan konusunda gösterdikleri ilgi ve duyarlılık için çok teşekkür ediyoruz.

Lozan Barış Antlaşması'nın 90.Yıldönümü nedeniyle İnönü Vakfı ve TED Okulları işbirliği ile düzenlenen  “Lozan Barış Antlaşması” Konulu Kompozisyon ve Karikatür Yarışması Sonuçları:

 

KOMPOZİSYON YARIŞMASI A KATEGORİSİ

1. Naz Üstündağ- “Yeni Bir Başlangıç”- TED Zonguldak Koleji- 8/B

2. Ersin Beyhan- “Bağımsızlık Destanı”- TED Ege Koleji- 8/ A

3. Eda Lidya Tartan- “Batının Doğu Önünde Eğilişi”- TED Ankara Koleji- 8/D

MANSİYON ÖDÜLLERİ:

1. Cansu Yaşa – “Bir Güneş Gibi”- TED Zonguldak Koleji- 8/B

2. Sabiha Göksu Tezer- “Son Cephe”- TED Mersin Koleji-  8/D

3. Egem Gencer-“Bağımsızlık Mücadelemize Şanlı Son” TED Ege Koleji- 8/B

KOMPOZİSYON YARIŞMASI B KATEGORİSİ

1. İrem Semiha Köksaldı- “Benden Size, Bizden Bana”- TED Ankara Koleji- 11/G

2. Zeynep Dokur- “Lozan’daki Geçmişimiz, Geleceğimiz, Emanetimiz”- TED Samsun Koleji- 11/BİY- Meşale

3. Kübra Dikbaş- “Yıl 1923... Yıl 2123”- TED Isparta Koleji- 9/A

MANSİYON ÖDÜLLERİ:

1- Asım Emre Biçer- “Lozan: İlk Nefes”- TED Polatlı Koleji- 11/A

2- Neslişah Aslan- “Lozan Kurtuluş Antlaşması”- TED Samsun Koleji- 11/B

3- Günce Demirci- “Halk Hikâyesi” – TED Ankara Koleji- 11/I

4- Bilgehan Yılmaz- “Çelik İrade” – TED Samsun Koleji- 11/BİY – Y

5- Eylül Bilgin- “Lozan’da Bir Gün” – TED Ankara Koleji- 11/G

6- Ekin Su Bayraklı- “Dünden Bugüne” – TED Zonguldak Koleji- 10/A

7- Doğu Can Elçi- “Lozan Zaferi” – TED Polatlı Koleji- 10/ A

 

KARİKATÜR YARIŞMASI A KATEGORİSİ

1.Suat Baran GÜRCANER -  08/B - TED Ege Koleji

2.Alp DEMİRALP - 08/E - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu

3. Ege HAKERLER - 08/A - TED Ege Koleji

MANSİYON ÖDÜLLERİ:

 1. Onur YILDIZ - 08/B - TED Ege Koleji

 2. Mustafa Necati KARAKÖSE - 08/B - TED Ege Koleji

 3. Kutay YILDIRIM - 08/B - TED İstanbul Koleji

 4. Eren BEYZADEOĞLU -  08/A - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu

 5. Berkan SARIYAR - 08/A - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu

 

 KARİKATÜR YARIŞMASI B KATEGORİSİ

 1- Bilgehan YILMAZ  -  BİY Yıldız 32 - TED Samsun Koleji

 2- Bora ARSLANBULUT - 09/M - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

 3- Cengizhan KANA -  09/E - TED İstanbul Koleji

 MANSİYON ÖDÜLLERİ:

1- Mehmet Ali GENÇ - 09/T - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

2- Yusuf Ziya HAYIRCIL - 10/A - TED Samsun Koleji

3-  İsmet ULAŞ - 11/K - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

4- Irmak DÜNDAR - 10/J - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

5- Özcan KOCAMAN - 10/E - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

6- Berk DURAL -  11/T - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

7- Aziz GÖKAY - 10/T - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

8- Defne SELMA - 10/T -  TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

9- Doruk Atahan ERBAŞ - 11/J - TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

10- Ataberk DAŞKIRAN              09/E    TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

11- Cem ACAR                           Hz.B    TED İstanbul Koleji

12- Fırat AKAN                           10/L     TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

13- Dilara KOCA                         11/L     TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi

14- Özgenur AKÇA                     11/B    TED Mersin Koleji